Popularność parodii – Look at this Instagram | Nickelback Parody

Świat parodią stoi

Faza na parodiowanie jest zawsze aktualna, mam jednak wrażenie, że przed Świętami szczególnie się wzmogła. Nie minął jeszcze tydzień od notatki o Gangam Style i Last Christmas, a w sieci furorę zaczyna robić parodia… no właśnie… parodia Nickelback, czy parodia aplikacji Instagram? W każdym razie numer nazywa się Look at this Instagram | Nickelback Parody.

Co usłyszymy? O tym jak niezwykłym jest robienie zdjęć paznokciom, kaczce, stopom na plaży, chmurom i innym rzeczom, miejscom i sytuacjom, które dzięki utrwaleniu przez Instagram stają się nietuzinkowe. Oczywiście wszystko z przymrużeniem oka, ale to trzeba po prostu zobaczyć:

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=-Gd78h0-QJ4?rel=0&w=640&h=360]

Rozeznanie

Po co o tym wspominam na blogu, który ma mówić o marketingu i małej firmie? Chodzi o inspirację. Skoro oni (tak, ci straszni oni, którzy są wielcy i ciągną kupę kasy) mogą się posługiwać żartem do spopularyzowania swojej twórczości, to co stoi na przeszkodzie abyś Ty używał podobnych form w promocji swoich działań?

Ok. Istnieje taka przeszkoda. Możesz być radcą prawnym, księgowym, albo właścicielem zakładu pogrzebowego – raczej ciężka droga do używania żartów w reklamie. Zastanów się jednak, czy to co robisz nie może być chociaż częściowo przekazane w luźny sposób?
Dlaczego Zuch ma tylu fanów? Gdyby po prostu rysował opakowania byłby nudny, a tak przejaskrawia rzeczywistość i podaje ją w luźnej, fajnej formie.

A fanpage Junior Brand Manager? Przecież jakby popatrzeć na to „na trzeźwo”, to jest to… dno. Ale ludzie lubią się śmiać. Śmiać się z błędów, nawet jak sami je popełniają i na nich się uczą. A już najbardziej lubią śmiać się z kogoś!

Śmiej się z siebie!

Śmianie się z kogoś jest ryzykowne, bo co jeśli przypadkiem wyśmiejesz potencjalnego klienta? Lepiej pod obstrzał postawić siebie, ale nie w taki sposób, aby się skompromitować, raczej odstresować swoich klientów. Czy potrafisz śmiać się z siebie?

  • http://www.podajemy.pl Monika

    W końcu śmiech to zdrowie :) Jak napisałaś wcześniej, lubimy się śmiać, a najbardziej nam do śmiechu, gdy się śmiejemy z kogoś innego. No cóż, taka to już nasza ludzka natura