Zmienili ciuszki! Nowa szata gumtree…


Co oni zrobili?!

Na dobrą sprawę nowa, czy stara jest ta szata gumtree? Nie będzie już drzewka, zieleni, beżu…? A może to tylko stary ciuszek z kilkoma nowymi łatami? Jeden z największych portali ogłoszeniowych, dzięki któremu kota możesz zamienić na pastę do zębów, przyjąć za darmo gruz tynkowy lub wyszukać fotografa na swój własny ślub dokonał zmian w swoim wyglądzie. Wszystko to wiąże się z uruchomieniem serwisu ogólnokrajowego (gumtree do tej pory targetowało ogłoszenia wg. miast). Zmiany jednak nie są drastyczne, portalowi nie chodziło raczej o kompletny rebranding. Zaokrąglono pewne kąty proste (i odwrotnie), podkoloryzowano niektóre elementy i jeśli mnie wzrok nie myli – powiększono troszkę zdjęcia.

Poza grafiką

Poprawiona została nie tylko grafika, ale również wprowadzono nowe, bardziej szczegółowe lokalizacje oraz dodatkowe kategorie wyszukiwania. Ponad to samo gumtree jest otwarte na głosy swoich użytkowników, na facebooku poproszono o podsyłanie własnych propozycji jakie kategorie, czy miejscowości powinny znaleźć się na portalu.

Jak to wygląda?

Nie wie jak Wy, ale ja mimo, że używam gumtree prawie każdego dnia nie byłam w 100% pewna jakie zmiany na nim zaszły. Z pomocą przyszły mi stare zrzuty zamieszczone w Internecie. Możecie porównać wersje sprzed zmian i po edycji. Która wersja lepsza?

gumtreestare

nowe 01nowe 02