Katolicy z jajem! Najlepsze obrazki z wyboru Papieża

Katolicy z jajem! Najlepsze obrazki z wyboru Papieża

Opóźniony zapłon

Wczoraj wieczorem świat ujrzał nowego papieża, został nim Prymas Argentyny Jorge Mario Bergoglio, który przyją imię Franciszek. Cóż, nie udało mi się z tą informacją ubiec setek stacji telewizyjnych oraz tysięcy portali internetowych (nie wspominając o prasie tradycyjnej oraz informacjach w milionach świątyń katolickich) więc pewnie niewielu tymi słowami zadziwię, ale…

Cisza w blogosferze

Blogosfera stara się milczeć o tym wyborze, to nie jest trendy. Ktoś zapodał pomysł by koszulkowo.com stworzyło wzór T-shirta dla blogerów „Nie pisałem o papieżu”. Na Facebooku powstają tysiące farm fanów oraz fanpage obrażające postać, której jeszcze nie znają. Innymi słowy – życie, ale może coś ciekawego dla marketingu da się wyciągnąć z tych wydarzeń?

Katoliku, uśmiechnij się!

W całej sytuacji okresu konklawe i ogłoszenia głowy Kościoła Katolickiego, powstało wiele ciekawych inicjatyw, obrazków i memów. Śmieszne, a nie obraźliwe, takie z których potrafią cieszyć się zadeklarowani katolicy, które pojawiły się na oficjalnych stronach prasy i środowisk kościelnych. Ponieważ kilka z nich skradło moje serce, postanowiłam się nimi podzielić:

dym

No i był…
Źródło: fanpage Diecezja Warszawsko-Praska

indianin

Do znaków dymnych wynajęto specjalistę…
Źródło: z fanpage Dancing Moccasins

loading

Właśnie tak to wyglądało…

mewa

Medialne dywagacje o mewie…

486136_10151541193774066_626972587_n

Habemus Papam!

messi

W czasie konklawe podobno szanse miał też inny Argentyńczyk.
Źródło: fanpage Franciszek

yerba2

Przed maturą zamiast kremówek – yerba mate!
Źródło zdjęcia: fanpage Yerbaciarnia Terere

Dystans

Sytuacja była poważna – wybór papieża to nie przelewki. Jak widać da się sprawy istotne przedstawić w krzywm zwierciadle bez obrażania kogokolwiek. Oby tak dalej i oby członkowie Kościoła zawsze mieli do siebie odrobinę zdrowego dystansu.

P.S. Niestety nie byłam w stanie odkopać miejsc skąd miałam część obrazków – osoby wiedzące skąd to się wzięło w fejsbukowym wszechświecie, proszone są o kontakt, bym mogła dane uzupełnić.

P.P.S. Który obrazek urzekł Was najbardziej? :)

  • http://katonnajmlodszy.wordpress.com Katon Najmłodszy

    Mnie urzekł “Messi” ;p
    Pozdrawiam!