Nowy Facebook: zmiany News Feed’a

Podobno cechą stałą kobiety jest jej zmienność. Jako, że dziś 8 marca, to zaryzykuję  twierdzeniem, że Facebook jest kobietą. Największy portal społecznościowy świata wprowadza kolejne modyfikacje.

Priorytety

Jako, że stajemy się (a może już jesteśmy) społeczeństwem obrazkowym Zuckerberg przede wszystkim postawił na wrażenia wizualne. Powierzchnie zdjęć i filmów będą jeszcze większe w stosunku do innych elementów.

Strumień nowości

News Feed (strona główna dostępna zaraz po zalogowaniu się na swoje konto) ulegnie przebudowie. Na stronie promującej nowy wygląd możemy przeczytać: „Witajcie uporządkowane, piękne historie. Zachwycające kolorem. Nowy żywszy wygląd przywróci aktualności do życia.”. O co chodzi z tym uporządkowaniem? Otóż ma powstać kilka równoległych strumieni feedów (w tej chwili można ustawić takowe dwa: w pasku bocznym oraz główny) pozwalających na wyświetlanie obok siebie informacji o działaniach znajomych, publikacjach profili firmowych, udostępnianych zdjęciach i filmach. Ustawienia strumieni mają być dowolnie konfigurowalne.

nowy fb

Tak ma wyglądać nowy Facebook

Tendencja ujednolicania

Podobnie jak było w przypadku Windows 8 – Facebook po liftingu ma być bardziej przystosowany do oglądania na urządzeniach mobilnych. Oznacza to, że zarówno na ekranie swojego laptopa, tabletu, czy telefonu towarzyszyć nam będzie ten sam przejrzysty wygląd.

Obawy

Nie wiadomo jeszcze kiedy modyfikacje wejdą ostatecznie w życie, ani jak to wpłynie na kwestię promocji na portalu. Czy zasypie nas nowa fala reklam? Ponad to ludzie nie lubią zmian. Każda dotychczasowa transformacja portalu spotykała się z oporem, przynajmniej na początku. Już teraz można usłyszeć głosy mówiące „znowu?!” – z całą pewnością w dniu ostatecznego wprowadzenia ulepszeń na Facebooku zobaczymy wpisy znajomych zadziwionych i oburzonych koniecznością kolejnego przystosowywania się do nowej szaty giganta.

Jak to wszystko ma wyglądać można zobaczyć na: https://www.facebook.com/about/newsfeed
Co myślicie o zapowiadanych zmianach?