Może serwis?

Może serwis?

Pierwszy krok

Największy problem z własnym biznesem, to jest jego rozpoczęcie. Wiele można mówić, przeczytać multum książek dotyczących motywacji, biznesplanów i praktycznych aspektów prowadzenia firmy, ale pewnego dnia trzeba zrobić po prostu swój pierwszy krok.

Formalności

Istnieją takie dziedziny w których nie od razu biznes musi być formalny. Bo kiedy musi taki być? Jak dostajemy z niego pieniądze, ponieważ nasze prawo zobowiązuje nas do płacenia podatków (o ich wysokości i spożytkowaniu przez Państwo może innym razem). Każdy ma prawo założyć protal internetowy, prowadzić go hobbystycznie i nic na nim nie zarabiać. I nadchodzi ten dzień, kiedy człowiek decyduje się wprowadzić formy płatnej reklamy – wtedy trzeba rejestrować firmę.

przyjdz

 

Okazja

Ponieważ blog mój dotyczy przedsiębiorczości chciałam Wam przekazać informację do mojego Przyjaciela, który sprzedaje za symboliczną sumę serwis internetowy www.przyjdź.pl :

Drodzy,
Jakiś czas temu w przypływie wolnego czasu założyłem ten serwis. Z założenia miał informować o wydarzeniach warszawskich i okołowarszawskich. Udało się przez pewien czas zbierać informacje z różnych środowisk, całkiem sensownie zaczął działać fanpage na FB (w ostatnim czasie bardziej aktywnie ze względu na brak czasu na aktualizacje strony). Po roku rozwijania projektu muszę go porzucić. Wolałbym osobiście, żeby strona funkcjonowała w sieci z innym właścicielem. Lepsze to aniżeli usuwanie cennego źródła informacji o stołecznych inicjatywach. Zarówno domena jak i serwis ma potencjał. Rozwiązania zawarte w systemie do zarządzania treścią (WordPress) są specjalnie zaprojektowane na potrzeby tego typu serwisu.

Sprzedaję serwis za symboliczną sumę. Jeśli ktoś jest zainteresowany zakupem – zapraszam do kontaktu.
Na konkretne propozycje czekam do najbliższego czwartku do 24.00. W piątek dokonujemy targu i cesji domen (przyjdz.pl i przyjdź.pl).

Co dalej?

Sama mam na niego chrapę (na portal, nie na jego Właściciela – jestem wszak mężatką!), ale obecny nawał obowiązków i etap rozwoju naszej firmy nie pozwoli mi na dorzucenie kolejnych zobowiązań. Może ktoś z Was będzie chciał zrobić swój pierwszy krok właśnie w taki sposób.